Tapioca Logo
דף הבית אודותי ארועים עתידיים המלצות קישורים צור קשר
Tapioca

בריאות זה לא צחוק


בריאות זה לא צחוק – אבל צחוק זה בריאותבימים אלה שוירוסים וחיידקיים משתוללים ואנו משתדלים לשמור על בריאותנו ובריאות היקירים שלנו באמצעים שונים החל משום ובצל, סוודרים וכובעים וכלה בהימנעות מיציאה מהבית ומפגש עם האויבים הזעירים והחצופים הללו. אני רוצה להזכיר אמצעי נוסף לחיזוק המערכת החיסונית, הנפשית והרוחנית.
פשוט לצחוק.

כבר משחר הימים חכמינו אמרו כי הצחוק יפה לבריאות. הם לא הבינו במושגים כמו אנדורפינים שמשתחררים במוח כשאנו צוחקים אך בהחלט יכלו לזהות את תחושת הצמיחה העוצמה והשחרור שצחוק טוב מיצר.גם החכמים הסינים סברו כך. את זאת ניתן לראות בסימנית הסינית (קליגרפיה) העתיקה למילה צחוק.


כידוע הסינים נהגו לצייר את המילים תוך שימוש במטפורות וסמלים המעידים על איכות המושג, התדר שלו בכמה רמות.
דוגמה לכך ניתן לראות, כאמור, בציור של המילית צחוק.
הציור מורכב משני חלקים. בתחתית מצויר אדם הפורש את ידיו לצדדים. המסר הוא כי הצחוק מרחיב, פותח ומעצים אותנו.


בחלק העליון של הסימנית כולל שתי סימניות של המילה במבוק.
מה הקשר בין במבוק וצחוק? ולמה שתי סימניות?
הבמבוק הינו חלק בלתי נפרד מהנוף בסין זהו צמח ירוק עד בעל תכונות של גמישות מול עוצמה המאפשרות לו לעמוד מול איתני הטבע כמו שלג ורוח. כלומר האזכור של הבמבוק בסימנית מזכיר לנו כי אדם שישלב את ההומור והצחוק בחייו יוכל לעמוד מול הקשיים שהחיים מזמנים לו.
צמח הבמבוק הינו ירוק בכל עונות השנה ותמיד נראה צעיר ורענן – זה מה שעשוי שיקרה לנו אם נצחק לאורך הדרך.


ענפי הבמבוק נעים ברוח בגמישות ולא נשברים וגם האדם בעת הצחוק מתכופף ומזדקף ממש כמו ענפי הבמבוק בעת שמשב הרוח עובר בניהם. אדם שצוחק מוותר על השליטה והאגו ומוכן להראות מעט חשוף, נגיש ופתוח. ובסופו של דבר הופך להיות יותר גמיש בחיים.
ולבסוף נשאלת השאלה למה צוירו שני במבוקים. כפי שכבר נאמר שום דבר לא נעשה במקרה ולכן גם לזה יש משמעות ואפילו עמוקה.


הבמבוק הינו צמח המפרה את עצמו ובמהירות. ממש כמו הצחוק שמדבק את הסובבים אותו. לכן כל שעלינו לעשות הוא להכניס צחוק ושמחה למעונינו וזה מן הסתם ידביק את הסובבים אותנו, יעצים את יקירנו יגרום להם להיות יותר גמישים, חסונים וצעירים .אז איך עושים את זה? ישנן מספר דרכים. אחת פשוט להגיע לכמה שיותר סיטואציות ביממה שבהן אנו עם אנשים בעלי חוש הומור, אופטימים וחייכנים ופשוט להידבק באנרגיה שלהם... אפשרות נוספת התפתחה אצלי עוד כשבני השלישי, אלון, היה ילד קטן ומה לעשות - רציני מידי. פשוט הייתי משחקת איתו בדיגדוגים ומסבירה לו שזו מעין תרופה :). כמובן שיש את היוגה צחוק שעובדת על העיקרון של fake it until you make it. או בתרגום חופשי זייף עד שתצליח - הליצן של החבורה מתחיל לצחוק בכאילו לאט לאט מצטרפים אליו עד שהצחוק המזוייף מצחיק ולא יכולים להפסיק. זהירות ! מצב כזה נקרא מצב כפית ועלול להגמר באושר גדול אך עם כאב בטן או תחתון רטוב...!


ושיהיה רק לבריאות!

 


האתר נבנה על ידי אינדיגו עיצוב ואתרים